Jak skutecznie włączać młodzież
w działania społeczne?
O czym mówimy?
Około 700 tysięcy spośród osób uchodzących z Ukrainy do Polski to dzieci i młodzież. Szkoły zapraszają je do istniejących klas lub tworzą nowe klasy, a instytucje kulturalne i organizacje społeczne tworzą dla nich oferty. Już czas myśleć o młodzieży uchodźczej jako “naszej”, potrzebującej nie tylko edukacji czy zajęć pozalekcyjnych, ale także wspólnej integracji.
Zapraszamy na webinar, podczas którego skupimy się na tym, jak włączać młodzież w szeroko pojęte działania społeczne. Będziemy szukać odpowiedzi na pytania, jak zadbać o przysłowiową wędkę i sprawić, by działania były skuteczne długofalowo. Kierujemy to spotkanie do osób, które pracują z młodzieżą w szkołach, instytucjach, organizacjach pozarządowych oraz w ramach oddolnego wolontariatu.
Podczas webinaru dowiesz się jak...
- stwarzać warunki do głębszego angażowania się młodzieży w działania,
- rozwijać programy skierowane do młodzieży,
- dbać budowanie postaw współodpowiedzialności i obywatelskości,
- opierać relację z dziećmi i młodzieżą na dialogu.
Finansowanie
Webinar został zrealizowany w ramach społecznej pracy zespołu eksperckiego naszej Fundacji, w odpowiedzi na kryzys humanitarny, wywołany przez pełnoskalową inwazję Rosji na Ukrainę.
Nagranie udostępniamy nieodpłatnie.
Jeśli doceniasz naszą pracę i chcesz, aby była rozwijana, możesz nas wesprzeć.
Osoby prowadzące
dr Julian Czurko
trener, coach, facylitator
Twoje zaangażowanie jest dla nas ważne!
Dołącz do naszej społeczności
Newsletter
Chcesz dowiadywać się o naszych działaniach przedpremierowo? Wpisz swoje imię i adres email, aby dopisać się do naszego newslettera.
Dziękujemy!
Teraz musisz już tylko potwierdzić swój adres e-mail w wiadomości, która została wysłana na Twój adres.
Jeśli nie dostaniesz wiadomości w ciągu kilku minut, zajrzyj do folderu "Spam".
Wesprzyj nas
Uważasz, że otrzymujesz od nas wartościowy materiał? Na tym nam właśnie zależy! Takie wydarzenia możemy Ci udostępniać nieodpłatnie m.in. dzięki wsparciu, jakie otrzymujemy z grantów i darowizn. Pomóż nam rozwijać kolejne jakościowe wydarzenia wspierające edukację!
Podziel się z innymi:
Zobacz również
FortMind. Gra o rozwiązaniach
„Fortmind. Gra o rozwiązaniach” stanowi narzędzie wspomagające pracę osób nauczycielskich i edukatorskich, a także świadczących specjalistyczne wsparcie (psycholożek/-ów, pedagożek/-ów) w zakresie wspierania zdrowia i dobrostanu psychicznego dzieci i młodzieży (poziom profilaktyki uniwersalnej).
Karty Edukacja bez Przemocy
Karty „Edukacja Bez Przemocy” stanowią narzędzie wspierające pracę osób nauczycielskich i gron pedagogicznych w zakresie szeroko rozumianej profilaktyki kryzysów psychicznych, przemocy oraz zachowań ryzykownych.
Wypalenie nauczycielskie
Podczas konferencji „Problemy, frustracja, wypalenie – jak wyjść z błędnego koła w pracy nauczycielskiej?” rozmawiamy o nauczycielskich problemach, bolączkach i frustracjach. Przyglądamy się też bliżej jednemu ze sposobów na to jak wyjść z błędnego koła wypalenia.
Konteksty dorastania
Konferencja online dla osób pracujących z młodzieżą. Poruszamy tematy zdrowia psychicznego, integracji rówieśniczej, relacji z dorosłymi i wartości ważnych dla młodych ludzi.